Habartline

autor projektu: KVARTÝR architekti
použité produkty: DELTA LIGHT, HALLA, LIVAL

Letištní hangár? Podívejte se na naši realizaci, vypadá zřejmě jinak, než co si většina lidí představí pod tímto názvem.

Interiér zázemí hangáru vznikl na přání energického manželského páru, jehož vášní je cestování a pozorování světa z paluby jejich ultralightu. Klienti si přáli současný reprezentativní interiér, kde by mohli příjemně trávit volný čas se svými přáteli.

Autorka Ing.arch. Alena Valová o navrženém interiéru říká: “Rozhodli jsme se maximálně uvolnit stávající dispozice prostoru a nabídnout jedinečný průhled do samotné haly hangáru. Nově vzniklé ocelové schodiště v kombinaci s lamelovou příčkou tvoří transparentní zádveří, které poskytuje dostatečnou intimitu v obytné části, ale nebrání jedinečnému pohledu na zaparkovaná letadla. Pěti úhelníkový arkýř poplatný době vzniku budovy byl v obou patrech upraven oplechováním nadpraží a parapetu, přirozeně tak kopíruje půdorysnou stopu lamelové příčky v přízemí. Zvolená paleta použitých materiálů podporuje industriální charakter celého objektu a jejich neutrální barevná škála je oživena výraznými akcenty červené barvy.”

Projekt vznikl ve spolupráci s galerií Kvalitář. Fotografie – Studio Flusser.